ЗООПАРК
У ВАСИЛІВЦІ
Історія нашого центру

Ось уже 20 років пліч-о-пліч з нами живуть ці дивовижні істоти – грізні та зворушливі, люті та водночас дуже лагідні та беззахисні — леви.

Вони не вміють кривити душею, не брешуть, не зраджують і дуже відверті у своїх почуттях. Якщо що не до вподоби — познайомтеся з люттю, а якщо люблять — то букет з ніжності і ласк гарантований. І ось цією безмежною любов’ю ми намагаємося з радістю і щедро ділитися з усіма, хто її потребує і особливо — з дітьми.

Хоча, коли в 2002 році «усиновили» першу малу-левицю, якій було лише місяць від народження, ми й не підозрювали, що ця крихта, яку назвали Катя, у майбутньому стане родоначальницею цілого левового прайду.

Адже все починалося на багато-багато раніше, коли ще маленькому хлопчику, Саші Пилишенко потрапила в руки книга Жозефа Ронні «Печерний лев», а потім — Джой Адамсон «Народжена вільною», та історії про неймовірну та чудову дружбу слабкого та беззахисного перед Дикою Природою людини і царя цієї природи лева не залишили його байдужим. Йшов час. Хлопчик ріс. Разом з ним міцніла і знайшла крила мрія, що втілилася у вересні 2002 року в реальність у вигляді маленького плямистого грудочка, що відчайдушно шипить, якому всього лише 30 днів, якому дуже самотньо і страшно, а нам, мабуть, ще більше, тому що не тільки навколишні нас люди, ми й самі тоді вважали цей крок надто ризикованим, майже божевільним.

Але запах теплого козячого молока, соска і наступні умиротворене бурчання позначило ім’я нашому страху — відповідальність, а львенку — кошеняті — Катя.

Через час прийшло усвідомлення: наша розумна, ласкава «кішечка», що стала не просто повноправним, а по суті, головним членом нашої сім’ї, має право бути не лише нашою улюбленицею. Наш обов’язок – забезпечити їй право жити із собою подібними, право на материнство. І на сімейній раді було ухвалено рішення шукати Каті пару. Ось так, після недовгих пошуків, у вересні 2003-го року в нашому будинку з’явився 28-денний Самсон (представник рідкісного підвиду Берберійських левів).

І все повторилося спочатку – молоко, соски, пелюшки… Ось тільки «іграшок» нових не купувалося – на нові дивани та килими коштів не вистачало… Але це було не так важливо головне, що Катя тепер має Самсон, а на території нашої найзвичайнішої васильївської садиби стали приспівуючи жити дві родини – людська та левова, і остання за десять років «романтичних стосунків» привела на світ уже 16 левенят! А то ще буде!

Instagram

@homezoo.center

Facebook

@homezoo.center

Василівський центр реабілітації хижих тварин